Kouzlo Přírody bioATAK Křemenitý prášek je přírodní insekticidní přípravek z fosilizovaného planktonu. Je účinný proti mravencům, čmelíku kuřímu a dalšímu lezoucímu hmyzu a roztočům (klíště, červotoč tabákový, skladištním škůdcům, aj.). Působí kontaktně a narušuje ochrannou povrchovou vrstvu těla hmyzu, který následně hyne v důsledku dehydratace. Obsah: 1000 g/kg oxid křemičitý amorfní Působí spolehlivě také při vysoké vlhkosti vzduchu. Např. při venkovním použití po dešťových srážkách se  přípravek... Celý popis

Koupit za 98 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Kouzlo Přírody bioATAK Křemenitý prášek je přírodní insekticidní přípravek z fosilizovaného planktonu. Je účinný proti mravencům, čmelíku kuřímu a dalšímu lezoucímu hmyzu a roztočům (klíště, červotoč tabákový, skladištním škůdcům, aj.). Působí kontaktně a narušuje ochrannou povrchovou vrstvu těla hmyzu, který následně hyne v důsledku dehydratace.

Obsah: 1000 g/kg oxid křemičitý amorfní

Působí spolehlivě také při vysoké vlhkosti vzduchu. Např. při venkovním použití po dešťových srážkách se  přípravek rozpustí, nicméně po jeho dalším uschnutí se opětovně vytvoří malé krystalky přípravku. Přípravek tak opět účinkuje stejným způsobem, tj. neztrácí po dešti účinek.

Návod k použití: Přípravek aplikujte přímo z posypové nádobky (obalu) na místa, kde se mravenci, roztoči a další lezoucí hmyz shromažďují.

Množství 10 g přípravku vystačí pro aplikaci na plochu 1 m2 (100 g / 10 m2). --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak na čmelíky - roztoč napadající drůbež a ptáky obecně. Čmelík (čmolík nebo slepičí muňka) je malý roztoč, kterého do kurníku většinou zavlečou divocí ptáci, zejména vrabci a holubi. Je velký asi 0,6mm a má šedou až červenou barvu. Přes den je většinou schovaný v různých škvírách a trhlinách a v noci napadá drůbež a saje na nich krev. Při silném přemnožení může výrazně snížit snůšku vajec, ale může způsobovat stres ptákům a ti v jeho důsledku potom uhynou.
Čmelíci mohou přežívat dlouho dobu /uvádí se až rok/ v neobydlených kurnících. krmí se obvykle 1-2 hodiny a potom se samice odebere do úkrytu, kde provádí páření, nebo snůšku vajíček. V závisloti na počasí se mohou larvy objevovat již za tři dny po nakladení vajec. Celý proces od vejce k dospělci je velmi rychlý /cca 1 týden/ a celý proces se opakuje. Je proto dobré kontrolovat průběžně chov drůbeže, nebo ptáků a při zjištění příznaků výskytu čmelíků provést desinsekci, protože může velmi rychle dojít k přemnožení parazitů, které může chov vážně ohrozit.
Výjímečně může přecházet i na člověka, a mohou se vyskytnout alergické reakce na kousnutí. Nebezpečnost těchto parazitů spočívá hlavně v přenosu některých chorob, například salmonelózy, ale i samotné vysávání krve.

Jak se zbavit čmelíků? Jako prevence před zamořením čmelíky je nezbytné udržovat kurník v čistotě a snažit se co nejvíce omezit přístup divokých ptáků jak do kurníku, tak například ke krmítkům. Naši předkové s úspěchem využívali k dezinfekci kurníků vápno a všechny kurníky každý rok dezinfikovali a natírali vápnem.

Jako příznaky výskytu čmelíků se uvádí např.:
nízká snůška vajec
úhyn mladých kuřat
neklid drůbeže
bledé hřebínky
skvrny od krve na vejcích
Zobrazit více

Parametry

Výrobce AgroBio
Forma hnojiva granulová
Hmotnost 0.1 kg